PROJEKT – „Živjeti s prirodom – živjeti zdravo“

Osim razvijanja svijesti o pravilnoj prehrani, higijeni i brizi za zdravlje, ovaj preventivni program nastoji utjecati i na ekološku svijest učenika te oživjeti ideju održivog razvoja kao modernog okvira za razvoj ekonomskog i socijalnog napretka bez ugrožavanja okoliša i održavanjem prirodnih izvora.

Osnovni ciljevi ovog programa prevencije su: educirati učenike o dostupnosti sadržaja za provođenje zdravih stilova života, razvijati kritičko mišljenje o hrani koju učenici konzumiraju, poučiti o metodama ekološkog uzgoja hrane, izrađivati kozmetiku temeljenu na prirodnim, ekološki prihvatljivim tvarima iz okruženja, uzgajati ljekovito bilje u školskom vrtu.

Ovaj kutak "Živjeti zdravo" održava nastavnica Darija Vištica, prof.