OBILJEŽAVANJE KEMIJSKOG DANA - 4. lipnja 2018.

Prvi susreti s kemijom i znanstvenim načinom razmišljanja i istraživanja mogu biti odlučujući za stav učenika prema znanosti, izboru zanimanja. Na taj način učenike se priprema za pozitivan stav prema kemiji i prirodnim znanostima uopće. Kroz obilježavanje ovoga dana našim smo učenicima omogućili da bar na trenutak prijeđu iz svijeta mašte i nemogućeg prema spoznaji da se i naizgled neobjašnjive pojave mogu razumjeti i predvidjeti. Naš učenik Andro Jurić koji je predstavljao našu školu na Državnom natjecanju iz kemije izveo je pokus „crna mamba“ uz puno ovacija. Bili su tu i ostali kemičari sa svojim jednako zanimljivim pokusima, kojima su ostalim učenicima  pokazali zašto baš vole kemiju.

OBILJEŽAVANJE KEMIJSKOG DANA - 7. lipnja 2019.

U našoj školi obilježen je još jedan kemijski dan. Ove smo godine nastojali kemiju približiti učenicima nižih razreda. Na početku smo ih pitali: „Ima li kemije u kuhinji?“ Nakon velikog broja primjera koji su nam naši učenici radosno iznosili natječući se tko će ih više nabrojati mi smo im počeli otkrivati „kuhinjski kabinet“ koji sadrži šećer, sol, brašno, sodu bikarbonu, ocat, škrob…Uslijedili su zanimljivi pokusi s kemikalijama koje inače čine ukusna i hranjiva jela na našem stolu.

OBILJEŽAVANJE KEMIJSKOG DANA - 8. lipnja 2021.

Ove po svemu specifične  školske godine je Kemijski dan ipak obilježen, ali na malo drugačiji način. Zbog epidemiološke situacije učenici nisu imali klasičnu “predstavu“, već su kemičari pokucali na vrata svojih prijatelja u učionici. Nastojali smo im kemiju prikazati kao zabavnu znanstvenu disciplinu te kroz niz zanimljivih pokusa uz pregršt boja, dima i vatre unijeti malo čarolije u ove po svemu neobične nastavne dane.

OBILJEŽAVANJE KEMIJSKOG DANA - 8. lipnja 2023.

Dana 5. lipnja u našoj školi obilježen je Kemijski dan. Kemičari naše škole su nam nizom zanimljivih pokusa pokušali dočarati sve  priče koje može ispričati samo kemija. Svoju ljubav prema kemiji prikazali su nam spretno rukujući epruvetama, tikvicama, menzurama. Bilo je tu puno dima,vatre,boja, magije, ali i plesa.