Popularizacija prirodnih znanosti kroz motivacijske pokuse-radionice u 1.razredima

U 1. razredima naše škole, 18. ožujka 2022., održane su  radionice koje su imale za cilj popularizaciju prirodnih znanosti kroz motivacijske pokuse. Eksperimenti pomažu djeci postavljati pitanja, pretpostavljati i tražiti rješenja.
Djeca uče upoznavajući svijet oko sebe. Iako možda ne razumiju znanstveni pristup imaju potrebu upoznati svoju okolinu. Cilj  je ovih motivacijskih pokusa pobuditi zanimanje djece za znanost što će potaknuti njihovu znatiželju a dio toga će se možda i sjetiti kada budu u višim razredima.
Djeca su nakon upoznavanja s jednostavnim kemijskim priborom poput epruvete, drvene hvataljke, čaše, lijevka imala  priliku za vježbanje motorike, preciznosti, koncentracije, ali i za učenje samostalnosti.
Na našoj radionici je bilo vrlo veselo, zanimljivo i poučno. Pravili smo kišne oblake u boji, vatromet boja u mlijeku, nevidljivo pismo, vulkan…
Kroz ove radionice potaknuli  smo djecu da razmišljaju, promišljaju i zaključuju, a pri tome se i lijepo zabavili.