JUTARNJA SMJENA

5. sat  17:10 – 17:55

6. sat  18:00 – 18:45

CSI.hr

Ispis statistike od 24. 5. 2023.

Pobjeda zbora na županijskom natjecanju
Autor: Zrinka Šimunović, 7. 4. 2013.

U kategoriji zborova mlađeg školskog uzrasta osnovnih škola naš je zbor osvojio prvo mjesto na 8. županijskom natjecanju školskih pjevačkih zborova.

U četvrtak, 4.4. , u našoj školi održano je 8. natjecanje školskih pjevačkih zborova Vukovarsko-srijemske županije. Nastupilo je devet zborova iz šest osnovnih i dvije srednje škole, ukupno 430 učenika. Zborovi su se natjecali u kategorijama koje su utvrđene prema uzrastu i sastavu učenika. Prva su mjesta u svojim kategorijama i preporuku daljnjeg natjecanja na državnoj razini osvojili: zbor mlađeg uzrasta OŠ I. Mažuranića, Vinkovci, dirigentica Zrinka Šimunović, zbor starijeg uzrasta OŠ Zrinskih, Nuštar, dirigentica Mia Mucić i zbor Dionizije Gimnazije M. A. Reljkovića, Vinkovci, dirigentica Sandra Milovac. Drugo i treće mjesto u kategoriji mlađih zborova osvojila je OŠ J. Benešića, Ilok, dirigentica Ivana Adamček i OŠ V. Nazora, Vinkovci, dirigentica Julija Dujić. Drugo mjesto u kategoriji zborova starijeg školskog uzrasta osvojio je zbor OŠ J. Lovretića, Otok, dirigent Jan Valenćik. U kategoriji glazbenih škola, koje od ove godine ne mogu sudjelovati u državnom natjecanju općih i srednjih škola, prvo mjesto osvojila je GŠ J. Runjanina s osnovnoškolskim i djevojačkim zborom, dirigentica Zrinka Šimunović, a drugo mjesto glazbena škola pri OŠ D. Tadijanovića, Vukovar, dirigentica Maja Dretvić. Državno natjecanje održati će se, kao i svake godine, u svibnju u Varaždinu pod nazivom 56. svečanosti hrvatske glazbene mladeži.

Nadamo se kako će svi predloženi zborovi biti pozvani na to natjecanje i svojim glasovima predstavljati našu županiju.

Acl2
Undefined aid or aoid