JUTARNJA SMJENA

5. sat  17:10 – 17:55

6. sat  18:00 – 18:45

CSI.hr

Ispis statistike od 24. 5. 2023.

estetsko uređenje škole
Autor: Katica Konstantinović, 3. 1. 2013.

Izvana je naša škola jako lijepa, al kako izgleda iznutra? E, iako smo na zimskim praznicima, dozvolit ćemo vam kratku šetnju :) Dođite, slobodno

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Estetsko uređivanje školskih panoa

Uređivanje školskih panoa na temu Božić ostvarili su učenici likovne skupine:

Jakov Zucić, V.a, Karla Turić, V.a, Davor Bilić,VII.c, Alen Farago, VII.c, Patricia Kovačević, VIII.b, Barbara Košćević, VIII.b, Nikolina Jukić, VIII.b, Alduk Tea, VIII.c, Anja Zrno VIII.c, Dir Ana V.c, Ema Vidaković, V:c , Nino Matozan, V.c i nastavnica likovne kulture Kata Korica-Božić.

Pano-zbornica

Pano-ulaz

Motiv je čizma s prigodnim poklonima povodom blagdana Sv. Nikole. Učenici likovne skupine oblikovali su čizmice za Sv. Nikolu koje simboliziraju običaj darivanja djece slatkišima, voćem. Učenici su ostvarili zanimljive likovne radove, u osnovnim kontrastima boja i oblika.

Pano na 1. katu

Motiv je božićne jaslice. Učenici VII-ih razreda su u kolaž tehnici prikazali božićne jaslice, a likovni zadatak je bio kontrastima boja naglasiti dramatičnost, svečanost i ljepotu događaja u skromnoj štalici na badnju noć. Prikazati ljudske figure u pravilnim proporcijama kao i figure životinja.

Pano 2 – na katu

Motiv je veliko stablo bora pokrivenog snijegom. Rad je ostvaren na formatu 70x100cm. Likovni zadatak je bio bojom, oblikom i potezima naglasiti veličanstven izgled stabla pokrivenog snijegom. Materijali koji su korišteni su papir, akrilne boje četke, gliteri.

Na istom panou nalaze se i radovi učenika V-ih razreda. Zadatak je bio nacrtati neobično stablo bora neprekinutom linijom, a slučajno nastala polja obojati na neobičan način.

Pano-3

Uređivanje je ostvarila likovna skupina učenika. Motiv je bio Ulica u snijegu, djeca u igri na snijegu. Likovna tehnika je asamblage, različitim teksturama materijala.

Trodimenzionalno oblikovanje

U školskom predvorju učenici likovne skupine oblikovali su oblak pun snježnih pahulja i zvijezdu . Materijali koji su bili potrebni su bijeli til koji je dočarao bjelinu i transparentnost, različiti kartoni, različiti papiri, krep i hamer, akrilne boje, sprejevi. Likovna tehnika u kojoj je rađeno je kombinirana. Pahulje su oblikovali od krep papira, a anđele su oblikovali u kirigami tehnici, drevnoj japanskoj umjetnosti savijanja i rezanja papira.

Acl2
Undefined aid or aoid