Dan sjećanja na Vukovar

Prošlo je 26  godina od najtužnijeg dana u povijesti grada Vukovara i cijele Hrvatske. Vukovar je u Domovinskom ratu dao najveću žrtvu nastanku slobodne Hrvatske. Vijeće učnika je danas, ispred svih učnika škole, dostojanstveno obilježilo Dan sjećanja na pad grada heroja  paljenjem lampiona u sjećanje na stradale Vukovarce.

Učenici šstih razreda s učiteljicom Ivanom Šego, na satu hrvatskog jezika, pisali su molitve i zahvale braniteljima, koje su i pročitali uz paljenje lampiona.

"Bože hvala! Hvala št si dao ljudima snagu i strpljenje. Oni koji su pogubljeni i mučeni uvijek će biti u našim srcima, iako ih nismo poznavali, oni su dio nas." (Sara Zalaj, 6a)

"Zahvaljujem Vukovaru, gradu heroju i svim braniteljima i vojnicima koji su svoj život dali za našu domovinu, kako bi ona danas stajala ponosna i slavna i kako bi mi živjeliu miru i slobodi. Dragi Bože podari svim obiteljima sreću i jako mi je žao sve djece koja su bila u ratu." (Ena Smole, 6b)

"Hvala svim braniteljima koji su branili Vukovar, hvala im što mi sada možemo živjeti u slobodi. Oni su heroji. Žao mi je djece koja su bila u strahu. (Dora Domaćinović, 6b)

"Dragi Bože, molim te pomozi svim ljudima koji su u tuzi i razočarenju, neka budu ponosni na svoj grad heroj. Neka se tog dana svi sjećaju, ali ne u mržnji nego u sreći i ponosu." (Lana Vidaković, 6b)

"Dragi Bože, hvala ti za sve dobre ljude, branitelje koji su se borili za ovu našu prelijepu domovinu. Jako mi je žao kako su druga djeca u ratu svoje djetinjstvo provela u podrumu u strahu, ali i nadi da će se to sve završiti. I zato mi danas živimo u slobodnoj domovini i zahvaljujemo našim braniteljima što mi djeca danas imamo lijepo djtinjstvo" (Klara Kovačević, 6b)

"Hvla svima koji su branili naš grad i našu državu. Dali su život za našu slobodu. Da bi se djeca bezbrižno igrala vani na ulici, igralištu, da djetinjstvo ne provedu u mraku, u tužnim prašnjavim podrumima. Da nema vas, ne bi bilo ni nas." (Luka Maršić, 6a)

"Molim za sve Vukovarce koji su stradali u ratu i zahvaljujem što su branili Vukovar od neprijatelja i nisu bježali u druge gradove. (Nikolina Rozić, 6a)

"Vukovar, dragi grade moj, hvala ti što si nas spasio od neprijatelja. Hvala mom djedu što je zaštitio mene i moje roditelje. Hvala vam svima. Amen" (Lukas Buday, 6a)

"Hvala vam za moju slobodu. Hvala vam što ste branili moju zmlju. Hvala što ste svoj život dali. vukovar ostaje u sjećanju." (Amra Mujić, 6a)

Priloženi dokumenti:
IMG_8995.jpg (2.10 MB)
IMG_8997.jpg (1.98 MB)
IMG_9002.jpg (2.11 MB)
IMG_9006.jpg (2.48 MB)
IMG_9008.jpg (2.42 MB)
IMG_9010.jpg (2.29 MB)

objavio: Mirna Katičić   datum: 17. 11. 2017.

Acl2
Undefined aid or aoid

Ovdje možete vidjeti jelovnike u našoj školskoj kuhinji za svaki tjedan

Primanja roditelja

Dabar

Klik na sliku - Pseudodabar

NAŠ YouTube KANAL

Važni dokumenti

PRIJEPODNE
0.sat  7.05 - 7.50
1.sat 8.00 - 8.45
užina I.-IV.r. (15')
2.sat 9.00 - 9.45
užina V.-VIII.r. (15')
3.sat 10.00 - 10.45
4.sat 10.50 - 11.35
5.sat 11.40 - 12.25
6.sat 12.30 - 13.15
POSLIJEPODNE (za učenike I-IV.r.)
1.sat 12.30 - 13.15
RUČAK (15')