Branko Šego državni prvak iz povijesti!
Autor: Mirjana Javor, 25. 4. 2014.

Učenik 8. razreda naše škole, Branko Šego, je državni prvak iz povijesti, uz vodstvo svoje nastavnice Ivane Velić!

XV.državno Natjecanje iz povijesti održano je u Trogiru od 9.-11. travnja 2014. u OŠ Majstora Radovana.

Svečano otvorenje natjecanja održano je 9. travnja 2014. u kongresnoj dvorani Hotela Medena  u kojem su bili smješteni sudionici natjecanja. Samo natjecanje održavalo se  u četvrtak 10. travnja 2014. u OŠ Majstora Radovana u Trogiru.

Učenik naše škole Branko Šego natjecao se u kategoriji pisana provjera znanja za učenike osmih razreda . Nakon pisane provjere znanja bilo je organizirano razgledanje grada Trogira uz stručno vodstvo, za nastavnike i učenike.

Trogir nas je oduševio skladom svojih kamenih građevina, uskih ulica i bogatstvom svoje prošlosti. Nezaobilazno  je bilo razgledanje čuvenog Radovanovog portala, krstionice, unutrašnjosti crkve sv. Lovre s radovima Ivana Duknovića, Nikole Firentinca i ostalih majstora kiparstva. Vidjeli smo i gradsku ložu s reljefnim prikazom bana i biskupa Petra Berislavića koji je izradio Ivan Meštrović, kulu Kamerlengo i još mnogo toga.

U poslijepodnevnim satima za učenike i mentore bile su organizirane terenske ekskurzije u tri skupine. Mi smo posjetili grad Kaštela gdje smo obišli poznati kaštel Vtturi, botanički vrt u OŠ Ostrog  i arheološki odjel Muzeja grada Kaštela.

U večernjim satima uslijedila je objava rezultata natjecanja i naravno veliko oduševljenje jer je Branko osvojio prvo mjesto u svojoj kategoriji.

U petak 11. travnja u kongresnoj dvorani Hotela Medena održano je svečano proglašenje pobjednika i zatvaranje natjecanja, a potom je uslijedio povratak kućama.

Listu poretka natjecatelja možete pogledati u prilogu, kao i popratne fotografije!

8_REZULTATI_DRZAVNOG.pdf (122.13 KB)
DSC04504.JPG (354.47 KB)