Natječaj za oblikovanje loga projekta pokrenut je u rujnu 2012. godine. Radovi su bili izlagani na školskim panoima. Konačni odabir najboljeg rješenja bio je 4. listopada 2012. godine.

Natjecali su se učenici od I.- IV.razreda, a mentori su bile učiteljice razredne nastave. Natjecali su se i učenici od V. - VIII. razreda uz mentorstvo nastavnice likovne kulture.

Likovni zadatak bio je osmisliti i oblikovati crtačkim likovnim tehnikama ideju za logo, znak. Znak je trebao biti izražen jednostavnim i brzo čitljivim likovnim jezikom. Učenici su pokazali veliki trud, maštovitost i kreativnost. Motiv tih radova bila su stabla, hrast, žir, listovi hrasta, zastave zemalja članica projekta.

Osnovano je povjerenstvo sastavljeno od nastavnika: Kata Korica-Božić, Mirela Rimac-Ešegović, Manda Šteko i Slađana Raguž. Odabrano je osam radova u užem izboru: Dominik Bočak, 5.b, Ana Dir 5.c, Ema Vidaković, 5.c, Mirna Brešćanski, 6.b, Tomašević Lucija 7.a, Ana Čović, 4.a, Lara Lucić, Anja Vargaš, 3.b.

Radovi odabrani kao predstavnici naše škole u projektu su: Tomašević Lucija, VII.a, Ana Čović, 4.a. Čestitamo!

Za logo projekta je izabran rad

Nicol Petrove iz Bugarske