UČENICI PETIH RAZREDA OSVOJILI 2.MJESTO NA OLIMPIJADI ZNANJA
Autor: Mirjana Javor, 27. 5. 2016.

Učenici petih razreda naše škole i ove su godine sudjelovali u kulturno-povijesnoj manifestaciji „Rimski dani“koja se u Vinkovcima organizira već četvrti put. Četiri godine za redom naši učenici se aktivno uključuju u različite sadržaje ove manifestacije pod vodstvom učiteljice povijesti Ivane Velić. Ove godine našu školu su predstavljali učenici: Ana Blažević,Ivan Trtolja,Antea Goreta, Daniel Miličević i Antonela Majić. foto

Tekst: Ivana Velić

Ekipa naše škole  sudjelovala je u  natjecanju za učenike  petih razreda koje se sastojalo od dva dijela. Prvi dio natjecanja bila je „Olimpijada znanja“ koja se sastojala od pisanog ispita. Pitanja su se odnosila na antičku povijest prostora Panonije i Cibala. U vrlo teškim ispitnim pitanjima učenici su se izvrsno snašli te su točno odgovorili na 20 od ukupno 23pitanja,što znači da su ispit riješili u visokom postotku od 87% i našli se u samom vrhu ovog dijela natjecanja osvojivši 2.mjesto.

Uslijedila su sportska natjecanja; dječje igre iz vremena Starog Rima poput povlačenja užeta,ubacivanje oraha u posudu,mlina i sl.Kroz ovaj oblik natjecanja učenici su se pobliže upoznali sa svakodnevnim životom djece u rimskom razdoblju,a pri tome su se dobro zabavili.U konačnom  poretku ekipa naše škole zauzela je peto mjesto.

Po prvi puta na „Rimskim danima“ naši učenici su sudjelovali u svečanom defileu  sudionika natjecanja,poslije čega  su promatrali održavanje gladijatorskih borbi i demonstraciju  borbenih položaja rimske legije.

Sudjelovanjem u ovoj manifestaciji učenici su proširili svoje znanje o povijest Starog Rima,rimskih Cibala i područja Panonije.S veseljem iščekujemo „Rimske dane“ iduće godine.