Sjećanje na Vukovar
Autor: Mirjana Javor, 18. 11. 2015.

I ove se godine ponavlja ista priča - priča o gradu, priča o heroju, priča o Vukovaru. Kako se približava 18. studeni tako u nama raste osjećaj domoljublja, sjete, tuge, zahvalnosti, ali i neizmjernog ponosa na rane naše zemlje Hrvatske koja je izdržala zahvaljujući našim braniteljima bez kojih ne bismo bili tu gdje jesmo. Ovim danom odajemo počast herojima, prisjećamo se svih žrtava Domovinskog rata, molimo za njih. Bože, čuvaj ih!  Naši su učenici kao i svake godine dostojno obilježili ovaj dan. Palili su svijeće u učionicama te na ulazu u školu, gledali su filmove posvećene Vukovaru, pisali pjesme, sastavke te poruke dobrih želja ranjenome gradu. Na satu Hrvatskoga jezika obrađivala su se djela s ratnom tematikom, a učionice i školski hodnik krase i brojni plakati izrađeni na satima ostalih predmeta.  Učenici su zajedno sa svojim učiteljima pokazali suosjećanje u patnji te neizmjeran ponos i još jednom poručili svima: „Možemo oprostiti, ali ne i zaboraviti“.

Tekst: Helena Vranješević

fotografije