Dani Josipa i Ivana Kozarca
Autor: Mirjana Javor, 25. 10. 2015.

Povodom obilježavanja tradicionalne kulturne manifestacije i sjećanja na velike književnike našega kraja, Ivana i Josipa Kozarca, učenici naše škole pošli su  na predavanje, tj. znanstveni skup pod nazivom „Stoljeća hrvatske književnosti“ o jeziku s kraja 17. i s početka 18. stoljeća. Skup je posjetilo Vijeće učenika naše škole u pratnji učiteljice Helene Vranješević. Skup je obilježilo predavanje istaknutih jezikoslovaca i književnih znanstvenika – Josipa Bratulića, Marka Samardžije i drugih. Nadalje, naši su učenici u pratnji učiteljice Mirele Klarić nazočili i programu „Živi kapitali“ koji je upriličen u potkrovlju vinkovačke gimnazije. Program su obilježili brojni hrvatski književnici - Pavao Pavličić, Alenka Mirković-Nađ, Franjo Nagulov, Dijana Rosandić,  Adam Rajzl, Vlasta Markasović i Franjo Džakula, a program je vodio prof. dr. sc. i književnik Goran Rem. Bilo je to jedno lijepo književno-jezikoslovno iskustvo.

Tekst: Helena Vranješević

Ucenici_nase_skole_-_Dani_Ivana_i_Josipa_Kozarca.jpg (83.01 KB)