Polujednosmjenska nastava
Autor: Mirjana Javor, 7. 9. 2015.

Od ove školske godine viši razredi (V.-VIII.) nastavu će pohađati samo u prvoj smjeni, od 8 sati.

Nastava u jednoj smjeni donosi niz prednosti od kojih ističemo sljedeće: u poslijepodnevnim satima otvaraju se školska vrata za raznovrstan i kreativan rad učenika kroz brojne izvannastavne aktivnosti, učenici mogu provesti više slobodnog vremena s roditeljima i s njima biti povezaniji, roditelji mogu kvalitetnije sudjelovati u obrazovanju, praćenju i kontroli svoje djece, učenici imaju više slobodnog vremena za učenje i pisanje zadaće, a i više slobodnog vremena uopće, bolja je organizacija rada, pojavljuje se mogućnost ostavljanja knjiga i pribora u školi, manji je umor učenika, veća im je koncentracija i pažnja, te kontinuitet radnih navika, učiteljima je lakša i brža priprema za nastavu, ostvaruju bolju suradnju i komunikaciju kroz timski rad, kvalitetnija je nastava i organizacija izvannastavnih aktivnosti, učenici su discipliniraniji, aktivniji, veća je učinkovitost rada i bolji su uvjeti rada, više je danjeg svjetla, učenici ne idu po mraku kući, a time je i veća ušteda električne i toplinske energije, vode itd.

Nadamo se da ćemo kroz određeno vrijeme uspjeti organizirati nastavu jednoj smjeni u potpunosti za sve učenike. Još jednom svim učenicima, roditeljima i djelatnicima škole želim uspješnu školsku godinu.

Ravnateljica: Marina Markić, prof.