3. rimski dani
Autor: Mirjana Javor, 25. 5. 2015.

Već tradicionalno se naša škola uključuje u sudjelovanje u Rimskim danima, a ove su godine bili 21. svibnja. Školu su predstavljali učenici petih razreda, a pripremala ih je i vodila učiteljica mentorica povijesti Ivana Velić. Učenici su sudjelovali u „Olimpijadi znanja“ i u dječjim rimskim igrama „Ludi Romani“.

Pokazali su zavidno znanje u natjecanju u poznavanju rimske povijesti u našim krajevima. U igrama su osvojili 3. mjesto.

Tekst: Ivana Šego

Da bi sve djelovalo kao u rimsko vrijeme,  učenici su bili odjeveni u rimske haljine. Ovogodišnje Rimske dane upriličila je svojim dolaskom Dioklecijanova legija, kao i car i carica iz Splita. Oni najmlađi bili su u kostimima i imali su svoje predstavljanje uz kratke izvedbe. Od najmlađih nogu učimo da budućnost stvaramo poznajući povijest, a naši učenici su to i pokazali.

DSC05351.JPG (425.96 KB)
DSC05355.JPG (411.19 KB)