Festival matematike u Lipiku 2015.
Autor: Mirjana Javor, 18. 5. 2015.

Našu školu je na 3. Festivalu matematike u Lipiku, 15.5.2015., predstavljalo 8 učenika u 2 ekipe:

kategorija "78" (7. i 8. r.): Lidija Lombarović, Ema Javor, Nino Matozan i Matej Perković - osvojeno 2. mjesto - srebrna medalja.

kategorija "56" (5. i 6. r.): Marko Vidović, Domagoj Pernar, Roko Šabić i Andro Jurić - osvojeno 6. mjesto.

Čestitamo učenicima na uspjehu!

foto

U pozadini natjecanja bilo je druženje, obilazak malog, zelenilom ukrašenog Lipika, čija su glavna obilježja toplice iz doba Marije Terezije i izvor vode unutar toplica (Studenac).

Glavni inicijator i organizator natjecanja je, uz OŠ Lipik, profesor Nenad Kuzmanović, tamošnji učitelj matematike i predsjednik Udruge "Centar znanja", koji je slična natjecanja organizirao i u Istri, gdje je ranije živio i radio.

Cilj mu je popularizirati matematiku širokom mrežom ovakvih natjecanja. U skladu s tim, on je ove godine proširio ovo ekipno natjecanje, Festival matematike, i u druge gradove: Varaždin, Koprivnica, Nova Gradiška i Zagreb, tj. natjecalo se ukupno 1500 učenika i preko 300 mentora.