Obilježavanje Dana broja pi
Autor: Mirjana Javor, 19. 3. 2015.

14. 3. se u svijetu obilježava dan broja pi, matematičke konstante koja je jednaka omjeru duljine kružnice i njenog promjera, a poznatija kao aproksimacija 3,14.

Tako su i naši učenici 7. razreda obilježili na više načina i u nekoliko faza taj dan.

foto

Ujedno je to i rođendan Alberta Einsteina. Učenici su na modelima CD-a, kovanice od 5 kn, okruglog držača za bojice i slično mjerili koncem duljinu kružnice, pomičnom mjerkom promjer kružnice i izračunavali količnik tih dviju duljina. Desetak parova dobivalo je vrijednost približno 3,14.

Idući dan donijeli su ostale radove na temu broja pi: prezentacije, kvizove, uglazbljene pjesme, plakate, torte, bedževe (koji su nekima poslužili i kao kopče za kosu).

Kako su proveli te aktivnosti najbolje se može vidjeti na fotografijama i priloženim dokumentima.