Sigurnost na Internetu 2015.
Autor: Mirjana Javor, 24. 2. 2015.

Već nekoliko godina je u tijeku kampanja među učiteljima diljem svijeta "Safer Internet Day" ili "Dan sigurnijeg Interneta", koja se obilježava u drugom mjesecu, drugi tjedan, drugi dan.

Tog tjedna su sve informatičke skupine naše škole raznim aktivnostima također obilježile Dan sigurnijeg Interneta.

Osnovne poruke su:

1. obavijesti roditelje o registraciji na nekoj internetskoj stranici
  2. razmisli prije nego klikneš
  3. ne ostavljaj olako svoje osobne podatke i fotografije na Internetu
  4. ne prihvaćaj neznance za prijatelje

U prilogu možete vidjeti i dvije prezentacije ( i fotografije) koje su učenice 6.c razreda, Barbara Rakonić i Lana Lukadinović, predstavile učenicima četvrtih razreda, jer je prosječno doba kada se djeca počinju registrirati na društvenim grupama već 10 godina.

Sa svim skupinama je obrađen i kviz našeg bivšeg učenika, Jakova Grbavca, koji možete vidjeti isto u prilogu.

Osmi razredi su pisali osvrte na teme: Poručujem mlađima..., Kad bih tek sa 14 godina otvarao profil na društvenoj mreži, ne bi se dogodilo..., Kako se zaštititi od loših strana Interneta?.

Sedmi razredi su obradili teme: Čuo/čula sam da se nekome dogodilo na Facebook-u/Ask-u..., Uobičajene pogreške djece koristeći Internet..., Da se danas prvi puta registriram na društvenoj mreži, ne bih...

Šesti razredi su radili prezentacije na temu Sigurnost na Internetu.

S petim razredima se vodila rasprava o tome jesu li puno na Internetu, trebaju li obavijestiti roditelje o registraciji na bilo kakvoj stranici na Internetu, predstavljeni su im radovi učenika iz starijih informatičkih skupina.