Jelovnik.pdf
Bezglutenski jelovnik.pdf

Pomoć za Socijalnu samoposlugu
Autor: Ana Volf, 27. 1. 2015.

Za vrijeme zimskog odmora učenika, korisnicima Socijalne samoposluge podijeljena je pomoć skupljana tijekom došašća u našoj školi.

Učenici i djelatnici škole su tijekom došašća iskazali pomoć i razumijevanje za najugroženije stanovnike Vinkovaca i okolice. Prikupljana je pomoć u hrani i higijenskim potrepštinama za korisnike Socijalne samoposluge.

U razgovoru s mladima iz udruge Mladi protiv gladi, koji vode Socijalnu samoposlugu, saznali smo da je broj korisnika samoposluge utrostručen od naše prošlogodišnje akcije. Ne mali broj korisnika su vinkovački umirovljenici, a sve više je onih koji su ostali bez posla i teško prehranjuju obitelj.

U božićno i uskrsno vrijeme ljudi pomažu više, ali cilj je potaknuti  svakoga da u Socijalnu samoposlugu može donijeti i samo jedan proizvod neovisno o vremenu-poručuju iz Socijalne samoposluge.

Najmanje hrane i higijenskih potrepština je u svibnju i lipnju, pa najavljujemo skupljanje pomoći u to vrijeme na način kao i do sada: jedan učenik-jedan proizvod. To se naravno odnosi na one koji mogu i žele pomoći!

Velika hvala roditeljima koji su, preko svoje djece, omogućili ovako izdašnu pomoć!

Hvala učiteljima škole, Vijeću učenika,  vjeronaučnim  Humanitarcima i svakome tko je na bilo koji način sudjelovao u ovoj akciji!