Jelovnik.pdf
Bezglutenski jelovnik.pdf

Osmaši u Vukovaru
Autor: Mirjana Javor, 3. 11. 2014.

U organizaciji Ministarstva branitelja, naši osmaši su 30. i 31. listopada imali priliku posjetiti Vukovar.

U četvrtak su u Hrvatskom domu imali priliku pogledati prezentacije na temu Domovinskog rata i bitke za Vukovar. Potom su razgledali centar Vukovara, šetali do križa na šetnici uz Dunav, gdje su dobili informacije o križu i građevinama u centru.
Na kraju prvog dana posjetili su i Gradski muzej.

Petak su započeli obilaskom Trpinjske ceste i spomen doma na Trpinjskoj cesti, uz predavanje. Poslije toga uz stručnu pratnju obišli su Memorijalno groblje.

Slijedio je posjet vukovarskoj bolnici, gdje su uz stručno vodstvo obišli atomsko sklonište bolnice koje je za vrijeme rata primilo velik broj ranjenika. Nakon toga, otišli su do spomen doma Ovčara, i mjesta gdje je bila masovna grobnica.

Ovaj dvodnevni obilazak završio je ponovo u Hrvatskom domu, gdje je za sve učenike održano predavanje "Škola mira" i održan kviz.

Učenički dojmovi su izrazito pozitivni.

Fotografije učenica Helene Berton i Sare Stojanović koje su nastale tijekom izleta možete vidjeti ovdje.