Carstvo kolača i torti
Autor: Ana Volf, 9. 10. 2014.

Postoje crtani filmovi u kojima likovi na kraju završe u sobi punoj kolača!

Ostvario se ovaj san učenicima 8.a razreda u pratnji razrednice Andreje Pranjić.

Posjetili su poduzeće Stanić d.o.o. koje se bavi proizvodnjom kolača.

Uz stručno vodstvo gđe. Nataše i Ivane, voditelja proizvodnje i tehnologa, osmaši su ušli u tajne pravljenja krempita, mađarica, breskvica, medenih pita, rum kocki, baklava, torti,…

Sve vrte kolača prave se po domaćoj recepturi, a da je sve na visokom stupnju kontrole, pokazuje podatak da je u ovaj pogon  početkom 2008. uveden je HACCP sustav  za upravljanje  kvalitetom hrane.

Iz svijeta velikih peći, krema i filova, stupnjeva temperature i recepata koji sadrže nekoliko kg kakaa ili tridesetak jaja, najlakše je bilo vratiti se u stvarnost degustacijom slatkih zalogaja!