Jelovnik.pdf
Bezglutenski jelovnik.pdf

U Vinkovcima obilježen Dan policije
Autor: Ankica Saračević, 26. 9. 2014.

Opasno i poučno je danas bilo trećim razredima naše škole u pješačkoj zoni grada...

Povodom Dana policije i blagdana sv. Mihaela, zaštitnika policije, u vinkovačkoj pješačkoj zoni pripadnici Interventne policije su priredili pokaznu vježbu i pokazali kako suzbijaju prosvjednike, rješavaju talačku krizu i kako uvježbavaju razne zahvate, vrste obrane i djelovanja u različitim situacijama gdje su ugroženi životi građana.

Djeca su razgledavala izloženu opremu granične i prometne policije, tehnička pomagala kriminalističke policije koja se koriste u svakodnevnom radu i brojna minsko-eksplozivna sredstva koja su naši policijski službenici za protueksplozijsku zaštitu uspješno onesposobili i uklonili s mjesta u neposrednoj blizini nastanjenih područja te oružje koje su građani dragovoljno predali. Policajci su pokazali i "stvarnu" situaciju kada je u gradu, u blizini mnoštva ljudi, "otkrivena" bomba te demonstrirali postupak osiguranja i uklanjanja ubojitog sredstva.

Dan_policije.jpg (276.98 KB)
Dan_policije1.jpg (267.41 KB)