Povijesna skupina u Državnom arhivu u Vinkovcima
Autor: Mirjana Javor, 31. 3. 2014.

Skupina povjesničara sedmog razreda je u četvrtak 20.ožujka 2014.posjetila Državni arhiv u Vinkovcima. Ovom prigodom učenici su se upoznali s načinom rada arhiva, građom koja je ovdje pohranjena i mogućnostima proučavanja  sačuvanog materijala. Učenici su posjetili arhiv s ciljem pronalaženja podataka o povijesti naše  škole . Najviše zanimljivih podataka pronašli su u vinkovačkim novinama od 60.-tih do 90-tih godina 20.stoljeća, te su nakon rada zaključili da je škola od svog osnutka 1964.g. bila izrazito uspješna u radu.

Posjet smo završili dogovorom o nastavku suradnje povijesne skupine naše škole i Državnog arhiva   koja bi se trebala ostvariti već potkraj ove šk. godine.

Kako je to izgledalo, možete vidjeti u priloženim fotografijama.

DSC04486.JPG (320.83 KB)
DSC04491.JPG (355.14 KB)