SIGURNO NA INTERNETU
Autor: Mirjana Javor, 11. 2. 2014.

Desetu godinu za redom, u Hrvatskoj će se 11. veljače obilježiti Dan sigurnijeg Interneta. Inicijativa obilježavanja tog dana pokrenuta je 2004. godine i od tada se nastavlja širiti na države diljem svijeta te se obilježava svake godine, drugog dana drugog tjedna u veljači.

Naša škola obilježava taj dan već drugu godinu kroz različite aktivnosti. Na tu temu je učenik 8.a razreda Jakov Grbavac napravio jedan kviz, možete ga pokušati riješiti ovdje.

Ovogodišnja tema Dana sigurnijeg Interneta 2014. je „Stvorimo bolji internet zajedno“ i ukazuje na zajedničku odgovornost u poticanju pozitivnih i uklanjanju negativnih strana interneta. Intencija je inicijative poticati tvrtke i institucije da stvaraju pozitivne, kvalitetne i djeci primjerene on-line sadržaje, štite osobne podatke te intenzivno rade na sprječavanju negativnih i nasilnih sadržaja te govora mržnje. Poruke su to koje podržava i Vijeće za komunalnu prevenciju Grada Pule a kojima se želi podići razina svijesti djece, roditelja, učitelja i lokalne zajednice o važnosti primjerenog, odgovornog i sigurnog korištenja interneta i mobilnih tehnologija.

Inače, zanimanje za Dan sigurnijeg Interneta raste neopisivom brzinom od 2004. godine kad je prvi put obilježen te se provodi na šest kontinenata u više od stotinu zemalja, uključujući 27 zemalja Europske Unije i naravno Hrvatsku.

sigurnost_na_internetu_Grbavac_J..htm (78.55 KB)