Obavijest roditeljima o liječničkom pregledu za buduće prvašiće
Autor: Robert Kovačević, 11. 5. 2020.

Od 11. svibnja 2020. godine Školska medicina Vinkovci nastavlja s liječničkim pregledima djece prije upisa u prvi razred osnovne škole. Rad u ambulanti organiziran je sukladno uputama i mjerama zaštite HZJZ-a. Svakako morate proučiti upute koje se nalaze u prilogu te popuniti izjavu i upitnik koji su također u prilogu (kliknuti na "opširnije"). O točnom terminu pregleda dobit ćete obavijest.

Dokumentacija koju morate dostaviti u školu (osobno ili poslati poštom):

1. Upitnik s anamnestičkim podacima koji ispunjava roditelj (Upitnik za roditelje u prilogu)

2. Izjava o riziku od zaraze korona virusom (u prilogu)

3. Preslike cjepne iskaznice ili ispis cijepljenja iz pedijatrijskog kartona

4. Popis dodatne dokumentacije ukoliko postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju, eventualno mišljenje predškolske ustanove o vrtića razvojnim aspektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi)

5. Laboratorijski nalaz i zubna putovnica nisu potrebni ukoliko nisu ranije obavili (roditelji donose sa sobom ukoliko su ranije obavili pregled)

KAKO ZBOG PREPORUKA HZJZ-a NIJE PREPORUČEN ULAZ RODITELJIMA U ŠKOLU, MOLIMO DA POZVONITE NA ULAZU I PRIČEKATE DA VAM OSOBLJE ŠKOLE OTVORI.

Iz Školske medicine mole da čim prije dostavite traženu dokumentaciju.