Jelovnik.pdf
Bezglutenski jelovnik.pdf

Obilježen Dan ružičastih majica
Autor: Mirjana Javor, 28. 2. 2020.

26. veljače u našoj školi smo obilježili  Dan ružičastih majica, odnosno dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Većina učenika je podržala ovu inicijativu, pa je u školi boravila u ružičastim majicama.

Učenici 1., 3. i 5. razreda slušali su predavanje koje je održala Mirna Marić, predstavnica Službe za prevenciju iz Policijske Uprave Vinkovci. U predavanju se moglo čuti kako treba postupiti u sukobu i zašto moramo iskorijeniti nasilje.

Posjetio nas je i zamjenik župana, Josip Dabro, koji je učenicima također uputio nekoliko poruka i korisnih savjeta o tome kako nasilje treba izbjeći i zaustaviti. Danima prije učenici od 1. do 8. razreda su radili majice od papira s porukama na temu borbe protiv vršnjačkog nasilja. Stoga smo odlučili napraviti malu izložbu u hodniku škole, gdje se radovi mogu pogledati, ali i gdje se mogu pročitati jako zanimljive poruke i korisni savjeti o tome kako zaustaviti vršnjačko nasilje te što učenici naše škole misle o nasilju. Sve ovo organizirano je uz pomoć svih nastavnika, učitelja razredne nastave, stručne službe škole, ravnateljice i Vukovarsko-srijemske županije. Pedagoginja i psiholog cijele školske godine, a posebno ovih dana, provode radionice iz Školskog preventivnog programa upravo na temu borbe protiv vršnjačkog nasilja, nenasilnog rješavanja sukoba i promocije tolerancije među učenicima.

Svima od srca zahvaljujemo na radovima i aktivnostima te se nadamo kako će ove poruke protiv vršnjačkog nasilja ispuniti svoju svrhu i biti usvojene svih 365 dana u godini!

U prilogu možete vidjeti popratne fotografije!