Zlatom vezeno, zlatom nacrtano
Autor: Mirela Klarić, 13. 12. 2019.

Radionica izrade božićnih čestitki za partnere u međunarodnim projektima

Početak prosinca vrijeme je kada se u gotovo svim školama izrađuju božićne čestitke, ni naša škola nije izuzetak. Čestitke su izrađivali članovi skupine kreativaca i Erasmus+ skupine učenika za svoje partnere u projektima Gifts of nature, Be gifted, be creative, be wonderful! i My culture - your culture. Kako bi čestitkama, osim dobrih želja, poslali i dio naše kulture i tradicije - odlučili su čestitke izraditi koristeći se motivima s nošnji izvezenih zlatovezom. Radionica je započela predavanjem nastavnice Dinke Liščić o zlatovezu - predstavila je učenicima tehnike vezenja, motive, a zahvaljujući njoj - učenici su imali priliku uživo vidjeti zlatovez na dijelovima narodne nošnje koje je ponijela sa sobom. Materijale za rad te slatkiše za okrepu osigurale su nastavnice Mirna Katičić i Mirela Klarić koje su i  vodile radionicu. Učenici su crtajući motive s nošnji i zidnih ukrasa izradili 40-ak čestitiki koje će uskoro otputovati prema Poljskoj, Rumunjskoj, Turskoj, Grčkoj, Sjevernoj Makedoniji, Španjolskoj, Italiji i drugim europskim zemljama.