Jelovnik.pdf
Bezglutenski jelovnik.pdf

Erasmusovci u našoj školi
Autor: Mirjana Javor, 25. 11. 2019.

11.-15. studenog naša škola bila je domaćin učiteljima i učenicima škola partnera u projektu "Gifts of nature". Bilo je poučno, zabavno, inspirativno... predavanje i radionica o prirodnoj kozmetici koju su održali predavači s Fakulteta kemijskog inžinjerstva i tehnologije iz Zagreba, radionica "Kušanje i detekcija sastojaka u smoothie napitcima", posjet Đakovačkoj ergeli, razgledavanje katedrale u Đakovu, teTvrđe u Osijeku.

U sklopu projekta posjetili su i tvornicu bioplina Osatina u Tomašancima gdje su vidjeli primjer iskoristivosti balasta stočarske proizvodnje za dobivanje bioplina, a vidjeli su i njihov moderan pogon proizvodnje povrća i uzgoj stoke.

Nakon toga posjetili su i OPG Pranjić u Drenovcima, gdje su imali prilike vidjeti sličan primjer u manjem opsegu. Uslijedio je posjet poduzetničkom inkubatoru u Drenovcima, gdje im je održano predavanje o edukaciji manjih OPG-ova kako ostvarivati poticaj i projekte koje su ponuđene od EU fondova.

Prikazan je i kompletan proces proizvodnje 100%-tnog jabučnog soka.

U našoj školi kemičari su zajedno s učenicima - gostima održali radionicu izrade "bath bombs", šumećih kuglica za kupanje, a nutricionisti su proveli radionicu kušanja čajeva koje su sami priredili sušenjem biljnih plodova.

Zadnji dan su posjetili šumu Kunjevci gdje su slušali stručno predavanje o bogatstvima slavonskih šuma i lovstvu.

Sve dane učenici su popratili izradom medijskih uradaka kojima su zabilježene sve aktivnosti ove mobilnosti, a posjetili su i studij naše Vinkovačke televizije gdje su bili upoznati s procesom izrade i montaže medijskih priloga.