Zasadi drvo, ne budi panj!
Autor: Robert Kovačević, 5. 11. 2019.

I naša škola se 25. listopada pridružila inicijativi kolektivne sadnje drveća

Građanska inicijativa “Dani kolektivne sadnje drveća u cijeloj Hrvatskoj” želi potaknuti svijest o očuvanju prirode na nacionalnoj razini. Stoga je organizirala trodnevnu akciju kolektivne sadnje drveća 25., 26. i 27. listopada 2019.

Cilj Inicijative je u suradnji sa svojim lokalnim jedinicama samouprave u tri dana diljem Hrvatske na privatnim i javnim površinama zasaditi što više stabala. Ozelenjivanjem svojih životnih sredina ističe se važnosti i brojne dobrobiti drveća i zelenila, osobito u gradovima.

Naša škola se priključila ovoj inicijativi te je tako i u našem školskom dvorištu zasađeno ukupno 14 sadnica tuje i javora. U sađenju su sudjelovali naši prvašići te domar i čistačice.