Jelovnik.pdf
Bezglutenski jelovnik.pdf

Posjet 3. sajmu LABUS u organizaciji FERIT-a
Autor: Mirjana Javor, 18. 9. 2019.

Naši učenici 7. i 8. razreda, u pratnji učitelja iz matematike, fizike, informatike i tehničke kulture, posjetili su jučer 3. sajam LABUS u Osijeku u organizaciji FERIT-a

Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek organizator je 3. LABUS sajma koji okuplja učenike osnovnih i srednjih škola, nastavnike i profesore, ali i djecu vrtićke dobi koja imaju prigodu kroz atraktivne sadržaje saznati ponešto o razvoju i mogućnostima u STEM području (akronim „science, technology, engineering & mathematics“ - označava područja znanosti, tehnologije, inženjerstva i matematike.)

Rješavali su matematičke probleme (sudoku, tangrame, 3D slagalice, rješavanje logičkih zadataka,...), predstavljen im je automobil na solarnu energiju (može razviti brzinu do 100 km/h i prijeći oko 300 km koristeći punjenje), mjerili su otpor svog tijela, vidjeli primjenu microbitova i još pregršt pokusa i uradaka iz svijeta moderne tehnologije.