Festival znanosti - Osijek
Autor: Mirjana Javor, 23. 4. 2018.

17. travnja 2018. učenici naše škole koji su uključeni u skupine ekolozi, nutricionisti, informatička grupa, matematički projekti, te dodatne nastave iz matematike i kemije, u pratnji nastavnica iz kemije, Darije Vištice, nastavnice iz prirode i biologije, Dinke Čorak, te nastavnice iz matematike i informatike, Mirjane Javor, posjetili su nekoliko predavanja i radionica koje su organizirane na Prehrambeno-tehnološkom fakultetu u Osijeku u povodu Festivala znanosti u Osijeku.

Učenici su mogli vidjeti kako funkcionira probavni sustav, kako osjetilo okusa, kojom svjetlosti zrači hrana i piće, kako izraditi prirodnu kozmetiku, te kako dobili ulja iz sjemenki različitih plodova, koje su mogli i degustirati.

Interaktivne radionice i primjerena razina kojom su izlagači predstavili znanstvene činjenice oduševili su naše učenike.