Provedba projekta "Sigurna škola"
Autor: Mateja Pandža, 24. 11. 2017.

U sklopu projekta "Sigurna škola", čiji su nositelji Grad Vinkovci, osnovne škole Grada Vinkovaca i Castellum j.d.o.o kao provoditelj projekta, 22. studenog održano je predavanje za učenike prvih i drugih razreda naše škole.

Gospodin Ivica Čutura, univ. spec. dipl. ing. sigurnosti, održao je predavanje o tome kako se ponašati u školi tijekom kriznih situacija kao što su zemljotres, poplava, požar, prijetnje oružjem, ekstremni vremenski uvjeti, oluje te eksplozivna sredstva.

Definirajući pojedine krizne situacije,  gosp. Čutura nas je upoznao i s koracima koje moramo poduzeti i kako se ponašati u određenoj situaciji kako bismo sačuvali svoj život.